Medarbetare

På Pronto gillar vi olika. Olika erfarenheter och kompetenser, men även hur vi ser på våra kunders kommunikationsutmaningar. Några saker vi har gemensamt är att vi lever med digitala medier och alltid strävar efter att skapa kommunikation som engagerar. Plus att vi tycker det är viktigt att ha roligt tillsammans så klart.

Amy Lee

Copywriter

amy.lee@pronto.se +46 762 02 45 48

Dean Sacirovic

Creative Tech

dean.sacirovic@pronto.se +46 761 78 63 64

Elvira Eriksson

Kreatör

elvira.eriksson@pronto.se +46 735 46 93 75

Erica Eliasson

Produktionsledare

erica.eliasson@pronto.se +46 723 01 00 88

Gabriel Sundqvist

Grundare

gabriel.sundqvist@pronto.se +46 707 23 01 04

Gustaf Anderson

Produktionsledare

gustaf.anderson@pronto.se +46 707 35 51 11

Gustav Forsberg

Projektledare

gustav.forsberg@pronto.se +46 723 02 28 98

Ia Staxäng

Produktionsledare

ia.staxang@pronto.se +46 763 41 04 36

Jessica Wiking

Konsult

jessica.wiking@pronto.se +46 735 00 01 81

Jimmy Björnhård

Konsult

jimmy.bjornhard@pronto.se +46 707 95 99 96

Karin Bill

VD

karin.bill@pronto.se +46 703 41 46 51

Linda B Ericsson

Produktionsledare

linda.b.ericsson@pronto.se +46 702 20 68 08

Mia Fallenius

Seniorkonsult

mia.fallenius@pronto.se +46 709 55 06 33

Mikael Näslund

Art Director - Föräldraledig

mikael.naslund@pronto.se +46 709 42 40 90

Nathalie Cano

Produktionsledare - Tjänstledig

nathalie.cano@pronto.se +46 761 90 07 04

Nils von Heijne

Creative director

nils@pronto.se +46 739 64 51 91

Petra Takeva

Byråchef

petra.takeva@pronto.se +46 763 20 11 20

Petter Widberg

Byråassistent / Produktionsledare

petter.widberg@pronto.se +46 723 02 00 88

Stefan Sohlberg

Creative Tech

stefan.sohlberg@pronto.se +46 735 15 33 71

Victoria Bätz

Projektledare -Tjänstledig

victoria.batz@pronto.se +46 723 04 24 50

Vill du synas här?

Kontakta Petra Takeva 

petra.takeva@pronto.se +46 763 20 11 20